(Latviešu) Meistarklase Jaunauces parkā «Krūmu grupas un dzīvžogi muižu parkos»

Извините, этот техт доступен только в “Латышский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26. aprīlī, plkst. 13 00 Jaunauces parkā notiks meistarklase «Krūmu grupas un dzīvžogi muižu parkos» Rūmenes muižas dārznieces Anitas Sideļskas vadībā.

1. Meistarklasē tiks papildināts Jaunauces parka dienvidu dzīvžogs, izmantojot parkā esošo stādāmo materiālu. Dārznieces komentārs: kas un kāpēc tiek darīts, raksturīgākās kļūdas dzīvžogu atjaunošanā un kopšanā. Lazdu dzīvžogu 1970 -tajos gados izcirta. To atjaunoja 2007. — 2011. gadā. Dzīvžogu veido lazdas, fizokarpi un karaganas, ko papildina citi krūmu un koku sugu stādījumi. Dzīvžogs jāpilnveido, lai 1) veidotu blīvu audzi, jo gar dzīvžogu ir grants seguma lieceļš un putekļi iekļūst parka teritorijā, 2) pilnveidotu esošo apjomu un struktūru atbilstoši ainavu parka stādījumiem.
2. Parka apskate un Jaunauces pils pārvaldnieces Ingunas Balceres stāstījums par biedrības «Mēs — Jaunaucei» īstenoto rekonstrukcijas projektu «Jaunauces parka labiekārtošana» un citiem parka attīstības projektiem.
Jaunauces muižas parks ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas veidots 19. gs. 1. ceturksnī uz senāka parka bāzes. Parks ir saglabājis savu sākotnējo apjomu un struktūru. Tajā nav vidi degradējoši objekti. Parkā īstenots arrhitekte I.M. Janelis rekonstrukcijas projekts: izzāģēti nokaltušie, bīstamie un pašizsējas koki, atjaunoti krūmu, koku stādījumi un celiņu tīkls, iztīrīts dīķis. Izgatavoti soli, tilti, lapene, iegādāts parka kopšanas inventārs un tehnika. Parkā ir vienīgais Latvijā atjaunotais muižas laika tenisa laukums. Jaunauces parks tiek minēts kā labās prakses paraugs seno parku atjaunošanā.
Adrese: Jaunauces pils, Jaunauces pagasts, Saldus novads
Tālrunis: 26014296 Inguna Balcere
E- pasts: inguna.balcere@inbox.lv
Dalības maksa: 5.00 euro (izsniedzam kvīti, var maksāt ar pārskaitījumu).

 

Meklē mūs internetā: