Kokkopju darbi Jaunaces parkā

Augustā trīs dienas Jaunauces pils parka apmeklētāju uzmanību piesaistīja netipiska rosība parka koku galotnēs. Tur strādāja kokkopis Ģirts Vitkovskis ar savu komandu. Skats iespaidīgs: virvēs “iekārušies”, puiši strādā ar zāģiem. Pārsteigti gan cilvēki uz zemes, gan putni debesīs. Kokkopji “frizēja” kokus pils rundālē. Izzāģēja nokaltušos zarus, mazliet piekoriģēja koku vainagus. Kokopju visgrūtākais uzdevums ir šis “mazliet”, jo nereti kokkopji “sačakarē” kokus, izzāģējot to, kas nav jāzāģē. Šie puiši ir sava darba profesionāļi – zāģē tikai to, kas tiešām jāzāģē.

Pārsteigums, ka latviešu lepnums ozols esot “netīrīgs koks”, jo  gada laikā esot daudz vairāk visādu nobirumu (sīki zariņi, lapas, zīles) salīdzinājumā ar citiem kokiem. Protams, ka dabiskā nobiruma apjoms pēc kokkopja darba nemazināsies, bet neviens sauss vai bojāts zars pils apmeklētājiem uz galvas neuzkritīs. Koptie koki ir kļuvuši jaunāki, jo nav sirmo matu – nokaltušo zaru.

Ar savu kokkopju pieredzi puiši iepazīstināja interesentus. Pastāstīja kā uzsākta uzņēmējdarbība: kur mācījušies, kur iegūta nauda aprīkojuma iegādei, kurš ir visgrūtākais kokkopja darba uzdevums, kādas traumas gūtas. Pāris drosmīgo pamēģināja pacelties kokā un zāģēt – tas ir fiziski grūti, bet skats no augšas ir skaists!

Koku kopšanas darbus finansēja nodibinājums “”CEMEX” IESPĒJU FONDS” biedrības “Mēs – Jaunaucei”projekta” Jaunauces parka drošības uzlabošana”  ietvaros. Paldies!

Projekta vadītāja Inguna Balcere

 

Meklē mūs internetā: