Jaunauces pilī top filma “Kur vedīs ceļš”

Jaunauces pils, stallis un parks ir pārtapis filmas “Kur vedīs ceļš” uzņemšanas laukumā. Filmas notikumi risinās 1885. gadā kādā baltvācu barona muižā, kad “Īsi pirms paredzētajām kāzām Eva no muižas pazūd. Aizdomās par nolaupīšanu tur latviešu skrīveri Miku, un pazudušos jauniešus sāk meklēt barona rokaspuiši, vietējie žandarmi un citi spēki, katrs savu mērķu vadīti”*.

Daudz kas tiek pielāgots…

Plenērs Jaunauces pilī

 

24. jūlija plenērā Jaunauces pilī piedalījās mākslas skolu audzēkņi un pedagogi no Šilutes Lietuvā, Volodjas Igaunijā, Līderbahas Vācijā, Ķekavas, Valmieras, Kuldīgas, Jelgavas un Saldus.

Dienas garumā tapa darbi dažādās tehnikās. Apbrīnojami daudzveidīgs ir topošo mākslinieku rokraksts. Darbos Jaunauces pils tik dažāda un interesanta! Liels izaicinājums bija modeļu zīmēšana. Tas bija interesanti gan topošajiem māksliniekiem, gan pacietīgajiem modeļiem Danielam Leibam, Mārītei Leibai, Guntim Alsviķim, Aritai Matvejai, kas iejutās dažādos muižas laiku personāžos. Īpaši elegants un aristokrātisks bija modelis suns Otto. Visi darbi ir safotografēti un tiks izmantoti Jaunauces pils pasākumu afišās, ielūgumos, bukletos… Jaunauces pilī ir iedibināta tradīcija, ka no katra mākslas plenēra viens darbs tiek nopirkts. Tas tiek izraudzīts dienas noslēguma improvizētajā izstādē. Šoreiz no pie pils bukšu dzīvžoga iekārtotās izstādes izvēlējāmies piecpadsmitgadīgās igauņu daudzsološās mākslinieces Arli Orlovski darbu, kurā redzama vecā kungu māja – 18. gadsimta arhitektūras piemineklis. Parasti visu uzmanību saista jaunā pils. Autore spējusi atklāt vietas kolorītu, noskaņu, senā nama lakonisko arhitektūru. Mēs jokojamies, ka pēc gadiem, kad Arli būs kļuvusi pasaules slavena māksliniece, mēs viņas darbu dārgi pārdosim izsolē un par iegūto naudu restaurēsim pili un rīkosim mākslas plenērus. Un, ja nu tas nav joks?

Visi darbi, kas tapuši nedēļas garumā (ne tikai Jaunauces pilī)  apskatāmi Saldus mākslas skolā visu mācību gadu. Izstādes atklāšana 26. jūlijā pulksten 19.00. Paldies VISIEM audzēkņiem un pedagogiem par sadarbību un tiksimies nākamgad.

Plenēra fotomirkļi un darbu fotogrāfijas:

VĒSTURISKO DĀRZU DIENA JAUNAUCES PILĪ 6. JŪLIJĀ

 

Latvijā ļoti maz atlicis tādu 19.gs. dārzu mākslas pieminekļu, kas nav sabojāti ar šķietami labām strukturāli un stilistiski neadekvātām darbībām. Tāpēc nedrīkst par zemu novērtēt Jaunauces parka plānojumu, telpisko struktūru un māksliniecisko kvalitāti.

Jaunauces muižas apbūves centra plānojums ir no funkcionāli visskaidrākajiem visā Latvijā. Tīro jeb muižas īpašnieku dzīvojamo zonu no ražošanas un saimniecības zonas atdala augļu dārzs un…

“KRUSTCELES. Hildegarde Feldt.”

 “KRUSTCELES. Hildegarde Feldt.”

GLEZNU FOTOREPRODUKCIJU IZSTĀDE

          Hildegardes Feldt (dzim. fon Briskorna) ir bijušā Rīgas mēra (1901. – 1912.) Džordža Armitsteda mazmazmeita.  Māksliniece dzimusi Rīgā, 1937. gadā, bet jau divus gadus vēlāk repatriācijas vilnis pirms 2. Pasaules kara Briskornu ģimeni aiznesis uz mūsdienu Poliju un vēlāk uz Vāciju. Šobrīd ģimenes…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Zģes ņebuģet sporķivnij zal!”1 jeb atjaunots parkets Jaunauces pils kupolzālē

 

Parketa atjaunošana ir noslēgusi Jaunauces pils skaistākās telpas – ovālās kupolzāles interjera atjaunošanu. Zāles grīdas segumu veido priežu dēļu pamatklājs, parketa pamatne, uz kuras uzlīmēts parkets. Pēc 2. pasaules kara parkets bijis ļoti sliktā stāvoklī. Parkets demontēts, un 1950-to…

Meklē mūs internetā: