(Latviešu) Plenērs Jaunauces pilī

Atsiprašome, šis puslapis galimas tik Latvių. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

24. jūlija plenērā Jaunauces pilī piedalījās mākslas skolu audzēkņi un pedagogi no Šilutes Lietuvā, Volodjas Igaunijā, Līderbahas Vācijā, Ķekavas, Valmieras, Kuldīgas, Jelgavas un Saldus.

Dienas garumā tapa darbi dažādās tehnikās. Apbrīnojami daudzveidīgs ir topošo mākslinieku rokraksts. Darbos Jaunauces pils tik dažāda un interesanta! Liels izaicinājums bija modeļu zīmēšana. Tas bija interesanti gan topošajiem māksliniekiem, gan pacietīgajiem modeļiem Danielam Leibam, Mārītei Leibai, Guntim Alsviķim, Aritai Matvejai, kas iejutās dažādos muižas laiku personāžos. Īpaši elegants un aristokrātisks bija modelis suns Otto. Visi darbi ir safotografēti un tiks izmantoti Jaunauces pils pasākumu afišās, ielūgumos, bukletos… Jaunauces pilī ir iedibināta tradīcija, ka no katra mākslas plenēra viens darbs tiek nopirkts. Tas tiek izraudzīts dienas noslēguma improvizētajā izstādē. Šoreiz no pie pils bukšu dzīvžoga iekārtotās izstādes izvēlējāmies piecpadsmitgadīgās igauņu daudzsološās mākslinieces Arli Orlovski darbu, kurā redzama vecā kungu māja – 18. gadsimta arhitektūras piemineklis. Parasti visu uzmanību saista jaunā pils. Autore spējusi atklāt vietas kolorītu, noskaņu, senā nama lakonisko arhitektūru. Mēs jokojamies, ka pēc gadiem, kad Arli būs kļuvusi pasaules slavena māksliniece, mēs viņas darbu dārgi pārdosim izsolē un par iegūto naudu restaurēsim pili un rīkosim mākslas plenērus. Un, ja nu tas nav joks?

Visi darbi, kas tapuši nedēļas garumā (ne tikai Jaunauces pilī)  apskatāmi Saldus mākslas skolā visu mācību gadu. Izstādes atklāšana 26. jūlijā pulksten 19.00. Paldies VISIEM audzēkņiem un pedagogiem par sadarbību un tiksimies nākamgad.

Plenēra fotomirkļi un darbu fotogrāfijas:

Meklē mūs internetā: