(Latviešu) Arboristi, bērni un arhitekte Jaunauces parkā

Sorry, this entry is only available in Latvian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Biedrība “Mēs – Jaunaucei” īstenojusi kārtējo projektu Jaunauces pils parkā. Maijā arboristi Ģirta Vitkovska vadībā sakārtoja vainagus kokiem, kas ieskauj parka centrālo lauci, kurā atrodas atjaunotais muižas laika tenisa laukums. Vecajiem parka kokiem bija daudz nokaltušu zaru, kas vējainās dienās krita un radīja reālu apdraudējumu parka apmeklētājiem. Tagad lauce ir vieglāk ikdienā kopjama, jo nav jātērē laiks kritušo zaru savākšanai.

Lauci un tenisa laukumu savām sporta nodarbībām izmanto Jaunauces pirmsskolas grupas bērni. Arboristi bērnus uzaicināja apskatīties kā viņi strādā – pastāstīja un parādīja ko un kā dara ar daudzajiem instrumentiem. Visinteresantākais bērniem šķita, izmantojot arborista aprīkojumu, pacelties pāris metrus virs zemes. Pēc sarunas ar arboristiem, bērni redzēto atveidoja plastilīnā. Bērnu veidotās arboristu plastilīna figūriņas kokos bija komiskas un, protams, ar lielu portretējamo personu līdzību!

Rudenī Jaunauces parka rekonstrukcijas plāna autore Ilze Māra Janelis izstrādāja projektu bijušajam muižas laika augļu dārzam. Auglu dārzs, ceriņu dzīvžoga ieskauts, ir teritorija, kas atdala muižas saimniecības ēku teritoriju no skaistā ainavu parka. Padomju laikā augļu dārzā bija mazdārziņi, kuros saimniekoja Jaunauces skolas skolotāji. Dienvidu daļā audzēja dārzeņus skolas kopgaldam un ziedus.  Projektēšanu būtiski atviegloja arhīvos atrastā 1921. gadā agrārās reformas laikā zīmēta karte. Senā  karte ir pamats rekonstrukcijas plānam. Augļu dārzs tiks atjaunots pakāpeniski. Prioritāte ir sakārtot zālienu, lai to varētu ērtāk un ekonomiskāk nopļaut. Svarīgi ir ierīkot nožogotu, aprīkotu, ērti lietojamu komposta krājuma vietu, jo katru vasaru parkā tiek nopļauts liels daudzums zāles, kas ir jāpārstrādā kompostā.

Paldies nodibinājumam “Cemex Iespēju fondam”par atvēlēto finansējumu! Fonds regulāri atbalsta biedrības Jaunauces parka attīstības projektus un ir daudz padarīts pateicoties fonda finansējumam – nostiprināti dīķa krasti, izzāģēti pašizsējas koki un krūmi, atjaunoti informatīvie stendi, labiekārtota terase un  paveikti citi labi darbi, kas palīdz Jaunauces parkam atgūt tā sākotnējo krāšņumu.

Projekta vadītāja Inguna Balcere

 

 

Meklē mūs internetā: