(Latviešu) Lielās talkas darbi padarīti!

Leider ist der Eintrag nur auf Lettisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lielajā talkā jaunaucnieki strādāja Jaunauces muižas kompleksa teritorijā un priecē, ka jaunu drazu bija maz, bet no zemes turpina nākt ārā padomju perioda atkritumi….

„Smagāka“ darba fronte bija tiem, kas kopa „Ārsta mājas“ apkārtni. Šī ēka ir skaista un tā savlaik bijusi nozīmīga ikvienam jaunaucniekam. Celta kā skola ap 1900. gadu, bet jau pēc 30 gadiem tās telpas kļuva par šauru , jo Jaunauces pagastā atvēra pilnu pamatskolu – 6 klases. 1930. gadā skolu pārcēla uz Jaunauces pili. Savukārt iestādes, kas  darbojās pilī, pārcēlās uz bijušo skolu. Ārsta prakse, aptieka, vecmāte, ārsta dzīvoklis (starp citu, Jaunaucē par ārstu strādāja pasaulslavenā šahista Mihaila tēvs Nehemijs Tāls) un tā nams ieguva savu vārdu „Ārsta māja“.  2. pasaule karā, kad vācu armija atkāpās, aptieku ar visu aptiekāri   tā aizveda līdzi… Padomju laikā namā darbojās Jaunauces ciema izpildkomiteja, bibliotēka, feldšeru – vecmāšu punkts, miliča kabinets, bet 2. stāvā bija dzīvokļi. Ēkas posta laiki sākās, kad izpilkomiteja un bibliotēka pārcēlās uz kolhoza „Jaunauce“ administratīvo ēku. No dzīvokļiem laika gaitā cilvēki pārcēlās uz dzīvi citur.  Tagad ēka ir neapdzīvota, izdemolēta, apkārtne aizaugusi un piedrazota. Talkotāji novāca nolūzušos  un pašizsējas kokus, krūmus, bet vajag vismaz vēl divas talkas, lai iesākto pabeigtu. Talkas dienā ziedošie augļkoki un ievas  sarkano ķieģeļu ēku darīja skaistu un rosīgie talkotāji radīja ilūziju, ka ēka ir dzīva un vajadzīga… Varbūt kāds to vēlas pirkt?

Paldies visiem talciniekiem!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meklē mūs internetā: